Alkohol na evencie?!

Alkohol na evencie?!

Niby wszyscy wiemy, że bez alkoholu na imprezie firmowej ani rusz… ale…

No właśnie. Jak się bawić i pić, żeby bawić się z klasą.

Temat alkoholu na imprezie firmowej jest dość kontrowersyjny i sens serwowania alkoholu należy rozpatrywać każdorazowo indywidualnie. Są eventy, podczas których alkohol jest jak najbardziej mile widziany, ale i takie, na których lepiej zrezygnować z wysokoprocentowej atrakcji. Wszystko zależy od charakteru imprezy. Im bardziej oficjalna impreza, tym bardziej musimy uważać na to co i ile pijemy.

Lepiej chuchać na zimne.

Jaki więc alkohol wybrać? Naturalnie może być to szampan lub wino, wieczorową porą ewentualnie kącik degustacyjny z drinkami lub po prostu mocny alkohol.

Ciekawym i nowym rozwiązaniem są pojawiające się na rynku polskim atrakcje alkoholowe. Mam tu na myśli maszynę do serwowania drinków jako alternatywę dla barmana lub coś zupełnie niecodziennego – alkohol w parze.

Wspomniany wyżej alkohol w parze czy tez drinki do wdychania są rozwiązaniem w sytuacjach kiedy chcemy by alkohol na evencie tudzież innej imprezie był, ale zależy nam na kontrolowanym spożywaniu alkoholu.

Maszyna serwująca alkohol w parze podaje do jednego parowego shota 1/60 porcji kieliszka. Ilość ta jednak wystarcza, aby poczuć jego spożycie. Dzieje się tak ponieważ alkohol wchłania się bardzo szybko przez płuca bezpośrednio do krwiobiegu, lecz po około 20 minutach „wyparowuje” z organizmu, bo nie jest gromadzony w żołądku.

Podsumowując – z alkoholem na eventach firmowych warto zawsze uważać. Nie jest on całkowicie zakazany, ale w niektórych sytuacjach po prostu należy z niego zrezygnować lub w ostateczności wybrać jak najlżejsze trunki. Alkohol ma być dodatkową atrakcją, która umila wieczór i sprawia, że goście nie będą mieli ochoty wcześniej wrócić do domu.